Vážení zákazníci, vzhľadom na situáciu vo svete s vírusom COVID-19 nám môžu vypadnúť niektoré kávy a predĺžiť sa doby dodania. Pri každej objednávke Vás budeme informovať o situácii a snažiť sa všetko vyriešiť k spokojnosti. Ďakujeme za pochopenie.

AKO TI MÔŽE KÁVA POMÔCŤ PRI BOLESTI HLAVY

Ak z času na čas trpíš bolesťami hlavy, šálka kávy ti v boji proti nim môže pomôcť. Ale počkaj – neznamená to, že by si mal teraz piť jeden pohár za druhým! Všetko chce svoj čas a keď pochopíš, čo sa v tvojom tele deje pri bolestiach hlavy a po konzumácii kávy, týchto nepríjemnosti sa môžeš zbaviť raz a navždy. Nie je to teda iba babičkovský recept – káva naozaj funguje. A prečo?

Existujú dva názory na to, ako káva pomáha v boji proti bolestiam hlavy. Oba majú spoločného menovateľa – kofeín.

Prvý názor sa opiera o to, prečo bolesť vzniká a prečo pôsobí kofeín ako jej blokátor. Bolesti hlavy sa zvyčajne vyskytnú vtedy, keď telo vypúšťa adenosín. Tento prvok dráždi cievy, čo vedie k nepríjemnej bolesti. Kofeín, ktorý do seba dostaneš vypitím kávy, zablokuje produkciu adenosínu a pomôže cievam zotaviť sa. Tie už naďalej nie sú vystavované pôsobeniu tohto prvku a bolesť tak ustupuje do úzadia.

Adenosin

KOFEÍN AKO LIEK NA BOLESŤ HLAVY
Základom druhého názoru je množstvo štúdií vykonaných na kofeíne. Tieto ukazujú, že samotný kofeín zvyšuje účinnosť ostatných liekov a prípravkov proti bolesti a zlepšuje ich efektivitu v boji proti nej. Aj keď je kofeín účinnejší práve v spojení s ostatnými prípravkami, vie urýchliť odchod bolesti a uľaviť ti tak oveľa rýchlejšie. Aj to je dôvodom toho, že veľa blokátorov bolesti obsahuje práve tento dôležitý prvok. A obsahuje ho aj tvoja šálka kávy.

Kofeín však nie je obsiahnutý iba v káve. Ideálnym riešením je hľadať ho aj v ostatných nápojoch a potravinách pred tým, ako siahneš po liekoch. Čokoláda, cola, čaj či kakao patria do skupín potravín a nápojov, ktoré ti pomôžu proti bolesti rovnako. Ak k nim pridáš aj šálku chutnej a výdatnej kávy, tvoje bolesti môžu zmiznúť skôr, ako naplno prepuknú.

Zdroj: kofi.sk

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie