AKO PRIPRAVIŤ KÁVU ZA POMOCI METÓDY FRENCH PRESS

Metód a techník určených na prípravu kávy je naozaj mnoho. Ak máš rád bohatú, jemnú, no stále dosť silnú chuť kávy, french press príprava môže byť pre teba tým pravým. French press je metóda, ktorá nechá kávu v horúcej vode vylúhovať dlhšie, vďaka čomu sa do nápoja dostane viac prírodných olejov a zložiek zo zŕn. Preto je takáto káva chutnejšia a výdatnejšia. French press je pritom naozaj jednoduchý a zvládneš ho ľavou zadnou!

PREČO JE FRENCH PRESS METÓDA TAKA ÚŽASNA?
Vďaka tejto technike môžeš priamo kontrolovať výslednú kvalitu svojho nápoja. French press ti dovolí experimentovať napríklad s časom lúhovania, teplotou vody či hustotou kávovej zmesi. Aj doma si tak môžeš pripraviť dokonalú šálku kávy, a to naozaj rýchlo a jednoducho. Budeš potrebovať iba mletú kávu podľa tvojej preferencie, skoro vriacu vodu, stroj na french press a samozrejme – svoju obľúbenú šálku či pohár.
French Press
Najdôležitejším krokom pri príprave french press kávy je pomer medzi kávou a vodou. Tento pomer je kľúčový v celom lúhovacom procese. Ak pridáš vody veľa, chuť kávy môže byť slabá. Ak jej naopak pridáš nedostatok, výsledkom môže byť horký nápoj nepríjemný ku konzumácii. Vo všeobecnosti sa odporúča jeden 250 mililitrový pohár vody na 1 polievkovú lyžicu kávovej zmesi, čo je približne 15 gramov. Pokiaľ teda chceš kávu väčšiu, vyrátaj si správny pomer a môžeš sa do french pressu pustiť!

Kofi odporúča: French Press TEO 0.6 l
French Press TEO

KDE KÚPIŤ
Ideálne je, keď je káva čerstvo pomletá. Keďže bude mať zmes dostatok času na lúhovanie, čerstvo pomleté zrná vydajú ešte výdatnejšiu chuť a ešte viac nutrientov. Vďaka kvalitnému stroju na french press máš celý proces perfektne pod kontrolou a môžeš si tak pripraviť šálku kávy, ktorá ti bude plne vyhovovať. Neboj sa skúšať viacero druhov kávy a experimentovať. Príprava french press otvorí dvere tvojej kreativite!

Zdroj: kofi.sk